איך לבחור שמשיה לגינה?

ריהוט גן, המסופק במגוון רחב של סגנונות , מציע דרך מצוינת להירגע וליהנות מהשטח החיצוני שלך. לעשות ברביקיו בגינה או סתם לשבת ולאכול עם חברים בחצר נעשה דבר מאוד פופולארי בשנים האחרונות בישראל. עם זאת, זה יכול לפעמים להיות לא נעים במיוחד בגלל קרני השמש והלחות הגדולה. אם אתם אוהבים לאכול בחצר תרכשו לעצמכם שמשיה לגינה שתעזור לכם להינות מהחוויה של אכילה בחצר בימי הקיץ החמים וגם תעזור לכם לשמור בצורה טובה יותר על ריהוט גן מעץ מלא ובכלל על מוצרים הנמצאים אצלכם בגינה.

שמשיות גינה השתפרו בעיצוב והן באיכות בשנים האחרונות. בעבר הם היו בדרך כלל בצור, כיפה , ללא תשומת לב לעיצוב הבד או האיכות. כיום, שמשיות כאלה צריכות להיות ממוקמות אך ורק על חוף הים. שמשיות גינה הן עכשיו הרבה יותר אטרקטיביות ואם אתם קונים בחוכמה השמשיה שלכם תהיה קלה לשימוש ותהיה באיכות גבוהה שתספק את הצרכים שלכם לאורך שנים ובנוסף גם תשפר את מראה הגינה שלכם.

אז מה אתם צריך לקחת בחשבון כאשר אתם מחפשים לקנות שמשייה לגינה?

ובכן, אחד גורמים החשובים ביותר שאתם צריכים לשקול כאשר בוחרים שמשיה לגינה הוא הרהיטים לגינה שלכם, ולא השמשיה עצמה. למשל, אם אתם זקוקים לשמשייה לשימוש עם שולחן אוכל אתם צריכים לבדוק שיש על השולחן שלכם חור שמשייה במרכז. שולחנות גדולים רבים מסופקים עם חור שמשייה. אם לשולחן שלך אין חור שמשייה אל תדאגו, אתם פשוט צריכים לשנות את החיפוש שלכם מסגנון שמשית מוט ישר מסורתי לסגנון שמשית צד, שהיא השמשיה הנמכרת ביותר כיום.

יש שמשיות צד ולא שמשיות עמוד אמצע שהם הרבה יותר נוחות ומתקפלות בקלות לכן הם יכולים לשבת בצד של הרהיטים ולהשרות צל ברמה טובה יותר. שמשיות צד אידיאליים לכיסוי חלקים אחרים של רהיטי גן כגון ספסלים, אדניות, וכסאות נוחים. הצורה יוצאת הדופן שלהם הופכת אותם למאוד אטרקטיביות וחלקם מגיעות עם בד חזק שמחזיק לאורך שנים.

בחירת גודל וצורה של השמשיה

ברגע שאתה צריך לקבוע את הסגנון של השמשייה שאתה צריך אז אתה צריך לחשוב על הגודל והצורה. השמשיות הסטנדרטיות הן השמשיות העגולות אך ישנן גם שמשיות מרובעות , עם זאת, אתה יכול למצוא שמשיות בצורות מלבניות שנראות נהדר בעת שימוש עם שולחן. שמשיות הן בדרך כלל זמינות בכל רוחב החל 2 מ' קוטר עד 4-5 מ' קוטר – אלו השמשיות הענקיות שאנו רואים בדרך כלל בבתי קפה. יש לחשוב על המקום שאתם רוצים לכסות – אם אתם רוצים את השמשייה כדי לשמור על הרהיטים שלכם עליכם לבחור שמשיה שתהייה גדולה בהרבה מהשולחן כך שתכסה גם הפינת ישיבה וגם את היושבים סביבה.

נוחות ושימוש

השיקול הבא הוא נוחות השימוש. הסגנון הפשוט של שמשיות לגינה המגיע עם מנגנון פתיחה של עמנואלה הוא הטוב ביותר עבור אלו מאיתנו שיקפלו את השמשיה לעיתים קרובות. אם אתם רוצים שמשייה שהיא קלה לפתיחה וסגירה אז אתה באמת צריך לקנות אחת עם עמידות טובה ועם בד איכותי שלא יקרע עם הזמן בעת הפתיחה והסגירה. ידיות ארוכות קלות יותר לתפעול – המשתמש פשוט הופך את הידית והשמשיה נפתחת באופן אוטומטי.

לבסוף בוחרים את בד השמשיה וצבע השמשיה, הבד המומלץ ביותר הוא בד פוליאסטר שעמיד לתנאי חוץ ודוחה מים כך השמשיה נשמרת לאורך שנים חשוב לציין שכל בד דוהה בשמש, ישנם חנויות שמספקות את כיסוי השמשיה בלבד והן המומלצות ביותר.