ריהוט גן למרפסת

כל מי שנדרש לאחרונה לבחור ריהוט גן לגינת הבית שלו יודע שהמבחר לא קטן יותר מזה שמוצע לנו כשאנחנו באים לבחור ריהוט לבית. מתוך ההבנה שישראל היא מדינה חמה, שמאפשרת לנו להנות מהיתרונות של גינה או מרפסת הבית כמעט בכל חודשי השנה, אנחנו מרהטים היום את הגינה בנוחות ובסטנדרטים של ריהוט ביתי. הקשר בין ריהוט לבית וריהוט לגינה הולך ומתהדק כשרובנו מבינים שהגינה היא למעשה עוד חדר בבית, חדר שמתכתב עם הסגנון העיצובי של הנכס כולו.

עוד לפני העיצוב –עמידות ואיכות

היום ניתן כאמור למצוא מערכות ריהוט גן לגינה שהן מעוצבות ואסתטיות ממש כמו אלו שאנחנו מציבים בסלון הבית, אבל כשמדובר בגינה שבה הלחות גבוהה, גשם יורד, יש רוח ואבק, חשוב להקפיד על בחירה איכותית. מחומרים כמו ראטן, מתכות, זכוכית, פרספקס וגם עצים שעברו תהליך להגברת עמידותם בונים היום קולקצייה מרהיבה של ריהוט גן. חשוב להקפיד שאתם בוחרים במערכת איכותית, העשויה מהחומרים האלו שמתאימים לגינה חיצונית ויבטיחו לכם עמידות לאורך זמן.

כמו בבית, רק בחוץ

ועכשיו, בואו נדבר על עיצוב. כפי שכבר אמרנו, הגינה בישראל היא חלק מהבית. היא עוד חדר בו אנחנו מארחים, מבלים זמן איכות עם בני המשפחה, אוכלים ארוחות דשנות ונהנים מכל קרן שמש. בקיץ, שגרת החיים משתנה כך שאנחנו מבלים הרבה מאד שעות בגינה, לבד או ביחד ולכן למעשה מדובר בחדר בבית לכל דבר.

כשאתם בוחרים מערכת ריהוט גן, חשוב שתתייחסו לסגנון הכללי של הבית. אלו צבעים שולטים בו, אלו חומרים משולבים בריהוט שלכם, האם יש אלמנט עיצובי שחוזר בכל החדרים. את האלמנטים האלו כדאי לשלב גם בעיצוב הגינה, כדי להבטיח זרימה בין כל החללים של הבית.

הכניסו את הטבע גם פנימה

דרך טובה ליצור זרימה בין כל חללי הבית היא להכניס קצת מעיצוב הגינה פנימה אל החלל הביתי. אם תבחרו למשל במערכת ישיבה העשויה ראטן, חומר דמוי קש שיוצר מראה טבעי וכפרי, תוכלו לשלב בתוך הבית פריטים מקש, שיתכתבו עם המראה הנשקף מהסלון שלכם.

אם בתוך הבית יש צורך בכריות נוי, בחרו בגוונים שמתכתבים עם הגוונים של מערכת הישיבה והכריות שלה – כפי שבחרתם לגינה שלכם. פריטי הטקסטיל ואביזרי הנוי בבית יכולים להיות בגוונים של הפרחים שבחוץ, השיחים או העצים. כך תצרו מראה הומוגני ונכון בכל הבית וגם בחצר.

התאימו את הריהוט לצרכים של בני הבית

ממש כמו בחירת סלון הבית, כך גם בחירת ריהוט הגינה, צריך לחשוב על כל מי שנמצא בבית ומה סדר היום שלו. אם אבא אוהב לשכב ולקרוא עיתון, רכשו עבורו ערסל או כורסא נוחה לחצר שתאפשר לו לעשות זאת ממש כמו בסלון הבית. אם אמא אוהבת לארח, רכשו שולחן רחב שיאפשר לכולם לשבת מסביבו גם בחצר, ממש כמו בפינת האוכל. אם הילדים אוהבים לשחק בחוץ ומדי פעם מוכנים לעצור הכל ולנוח, השקיעו בפינת זולה עמידה בצבעים שמתכתבים עם הצבעים של סלון הבית.

בחירת ריהוט גן לחצר צריכה להיעשות בתיאום מלא עם מה שקורה בתוך הבית, כך תצרו לעצמכם סביבה נוחה, מזמינה ומהנה להנות בה שעות על גבי שעות, בפנים ובחוץ.

מאמר זה נכתב בשיתוף יועצים מחברת AEF המשווקת חדרי שינה, ריהוט מעוצב ומיטות זוגיות.