בחירה של חברת פרגולות

החל משנת 2014, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר מבנים בישראל בהם מוקמים פרגולות קבועות, פרגולות מעץ או אלומיניום. הסיבה לכך היא חוק הפרגולות אשר איפשר הקמתן של פרגולות במרפסות ובחלקים פתוחים אחרים של הבית ללא צורך באישור מהרשויות, וללא צורך בהיתרי בנייה.

אך עוד לפני חקיקת חוק הפרגולות, יכולנו למצוא לא מעט חברות פרגולות בצפון ובאזורים אחרים בישראל. חברות אלו, התמחו בין היתר, הן בהתקנת פרגולות למבנים פרטיים וציבוריים, וכן למבנים מסחריים. מלבד התקנת פרגולות, הרי שאותן חברות התמחו בשלל עבודות עץ ואלומיניום למבנים, למשל התקנת שערים, גדרות, פרקטים ועוד.

המבחר הרב של חברות פרגולות בצפון ובאזורים אחרים בארץ, מאפשרות לצרכן אפשרות לעשות בחירה מושכלת של החברה אשר את שירותיה הוא מעוניין לשכור. כיום יש אפשרות לצרכן להחליט בצורה חכמה ושקולה, עם מי הוא רוצה לעבוד, ולא פחות חשוב אילו מתקנים הוא רוצה לשכור, בין אם מדובר בסוג החומר, איכות, צבע ווכן סגנון ועיצוב.

בחלק הבא של המאמר, אנחנו נציג מספר פרמטרים על פיהם ניתן לבחור חברת פרגולות בצפון ובמקומות אחרים בארץ. חשוב להדגיש, לכל אחד מאיתנו יש סדר עדיפויות שונה, ולכן גם החשיבות של הפרמטרים משתנה. מן הסתם, לפרמטרים כמו תקציב, דחיפות, מיקום ועוד, יש השפעה חשובה על תהליך הבחירה של חברת פרגולות.

פרמטרים לבחירת חברת פרגולות

הפרמטר הראשון, כשאנחנו בוחרים חברת פרגולות בצפון, ובכלל כל חברה בכל ארץ ולמעשה בכל תחום, לא רק בתחום של פרגולות, זה הניסיון. חשוב שנעבוד עם חברה שיש לה ניסיון רב בתחום, חברה שמתמחה בהתקנת פרגולות מסוגים שונים, חברה שיודעת לעבוד במבנים ובשטחים מגוונים. מן הסתם, חשוב גם שהחברה תוכל לעמוד בתנאי בנייה קשים וכן לספק לנו המלצות ומידע על בנייה נכונה.

פרמטר שני הוא זמינות. יש מקרים בהם התקנת פרגולה איננה מחייבת עמידה בלוח זמנים מסוים, אך יש מקרים בהם זה הכרחי, שכן זה חלק מתהליך של בניית מבנה, גינה או חצר. לכן חשוב שנקפיד על כך שהחברה תהיה זמינה ותוכל לבצע את העבודה כמה שיותר מהר.

פרמטר שלישי הוא החומר. ככל שיש לחברה יותר מבחר, כך אנחנו נוכל למצוא בצורה נוחה יותר את החומר שיתאים לנו. זה נכון מבחינת המרכיבים שלו וזה נכון מבחינת הצבע. יש לקחת בחשבון, אנחנו יכולים לצבוע מחדש את הפרגולה אם נרצה, אך מבחינת החומר, הרי עצם זה שהפרגולה עומדת בחוץ ומושפעת מתנאי מזג האוויר, הרי שהם יכולים להשפיע על מבנה הפרגולה ועמידותה לאורך זמן.

 

פרמטר רביעי, איכות העבודה. לשם כך עלינו לראות תיק עבודות של החברה ורצוי גם לראות פרגולות שהיא התקינה אצלה אחרים בשטח, כך נוכל ללמוד על איכות העבודה של צוות החברה.