אמיר יקותיאל מדבר על ריהוט גן

כאשר מדברים על שוק הנדל"ן ועל שיווק נכון של נכסים, מזכירים לא פעם ולא פעמיים את התשתיות, את החדרים הפנימיים, את האבזור הקיים. אין ספק שכל אלה חשובים מאוד, אך למה פעמים רבות שוכחים את השטחים הנלווים לבתים, שפעמים רבות בעלי ערך רב ביותר ויכולים לספק תשואה נאה מאוד בפני עצמם? עבור רבים, שטח נלווה לדירה מהווה התגשמות של חלום, לא פחות. הרצון לגינה, או לחצר קטנה שבה אפשר להקים פינות ישיבה ואפילו מתקני משחק לילדים. בניגוד לעולם שהולך ונעשה יותר ויותק מתועש וסגור, אנשים משתוקקים לחופש, לאוויר צח ויותר מכל – לשטח שיהיה רק שלהם. לכן השקעה של יזם נדל"ן בשטח גן הנלווה לבתים הפרטיים ואפילו לדירות במבנים חד-קומתיים יכולה להיות מקורית ומשתלמת ביותר.

למה כדאי לחשוב לעומק על הגן?

החדשנות של אמיר יקותיאל והיכולת לחשוב מחוץ לקופסא – אלו הם כמה מהגורמים החשובים שאפשרו לאדם זה להפוך לאחד היזמים המצליחים ביותר בארץ, לנהל פרויקטים חדשניים ופורצי דרך עבור יזמים אחרים. הוא עשה דריסת רגל בכל תחום שניתן לחשוב עליו, כולל יחידות דיור, דיור לסטודנטים, מתחמי עסקים ועוד. בכל פעם שהוא היה מצליח להביא רווח גדול מתחום מסוים של נדל"ן, הוא היה ממשיך הלאה, כל פעם חושב על היבט אחר, רעיון חדש, גישה חתרנית, כמה שפחות לחזור על עצמו. וכעת הוא חולק את הרהוריו בנוגע לגנים כחלק משלים לנדל"ן ואפשרות להעלות את ערך הנכס בעלויות נמוכות יחסית.

מה נדרש משטח הגן על מנת להפוך לאלמנט מכריע בערך הנכס?

על מנת לנצל את היתרונות הנדירים של תוספת גן לדירה או בית על מנת להשביח את הנכס, חשוב מאוד לחשוב על הנושא מראש, ולראות את הנולד. כלומר, במידה ויש ברשותכם אפשרות להשתתף במיזם משולב כלשהו, שבו יש אפשרות להקצות שטח לגנים או חצרות פרטיים – בהחלט כדאי לנצל הזדמנות זו. עם זאת, על מנת ליהנות מכל היתרונות של שטח זה, חשוב מאוד להציג אותו בצורה טובה בפני הקונים או השוכרים הפוטנציאליים. על מנת לעשות זאת, כדאי מאוד להעמיד בשטח ריהוט מתאים שיוכל להציג הלכה למעשה כיצד ייראה המקום במידה וינוצל בצורה מלאה ואיכותית. העמדה של שולחנות חצר, כיסאות ישיבה נוחים, כל אלה יאפשרו לאנשים המבקרים בנכס לראות בעיני רוחם את עצמם יושבים במקום זה ונהנים מהחיים היפים והשלווים שמתקשרים עבור רבים דווקא לאפשרות לאבזר גן משלהם.

עד כמה כדאי להשקיע בריהוט?

על מנת שהדיירים הפוטנציאליים יוכלו לראות את התמונה במלואה, חשוב מאוד להשקיע באזור הגן באותה מידה כמו בתוך הבית. כך תוכלו למעשה להדגים שמדובר בחלק אינטגרלי מהבית, מה שבטווח הארוך גם מוסיף לגיטימציה למחיר הגבוה יותר של הנכס. על מנת שהאנשים יעריכו את שטח הגן כחלק חשוב ומשמעותי ביותר מהנכס שהם עשויים לרכוש או להשכיר, אתם צריכים להדגים להם באופן בלתי אמצעי כיצד הם יכולים לנצל אותו. לכן הריהוט צריך:

·         להתאים למראה הכללי של הבית, על מנת ליצור תמונה הרמונית עם שאר חלקי הנכס

·         להיות מספיק איכותי על מנת לא לשדר זילות (זו לא זולה, זהו גן יוקרתי שהם יכולים להתגאות בו, להזמין חברים, לעשות מסיבות, לבדר את הילדים)

·         בהמשך לסעיף הקודם, הריהוט צריך להיות אוניברסאלי יחסית על מנת להתאים לכמה סוגי קונים פוטנציאליים. לדוגמא: הכיסאות צריכים להיראות מספיק נוחים ומזמינים גם לנערות צעירות שיתכננו כיצד הן משתזפות עליהם, וגם עבור נשים מבוגרות יותר שידמיינו את עצמן נוחות על כיסאות אלה לאחר שסיימו לשתול פרחים חדשים בגינה עצמה.

מבחינת מחירים – לא חייבים ללכת על האופציות היקרות ביותר, אך גם לא להתקמצן יותר מדי. על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר, מומלץ לפנות לחברה המתמחה בריהוט גן, מהסיבה הפשוטה שמדובר בתחום הדורש יחס קצת שונה לחומרי הגלם. אחרי הכול, רהיטים אלה אמורים להחזיק מעמד במידה וגשם יורד עליהם, וגם לחות של טל הנופל לקראת הבוקר וכו'.

דקויות נוספות שיעזרו לכם לנצל את שטח הגן במלואו

היכולת לקחת שטח של כמה עשרות מטרים מחוץ לבית ולהפוך אותו לנקודת יוקרה המשפרת את איכות, רמת וייחודיות הנכס – זוהי בהחלט שיטת עבודה המתאימה ליזמים המקצועיים ביותר, כמו אמיר יקותיאל שמסוגל להוציא את המרב מכל הזדמנות נדל"ן. כאשר מדובר בהשבחת נכס, הוספת גן מאובזר יכולה להפוך את הנכס להרבה יותר אטרקטיבי. אנשים שאוהבים אוויר צלול, את הטבע ולשבת בחוץ ישר ידמיינו את עצמם שותים תה אחר הצהריים בבית – בלי הצורך ללכת לבתי קפה בכדי ליהנות מאווירה פסטורלית ומעט רומנטית.

 

כדאי מאוד להוסיף קצת נגיעות של רגש על מנת שהדיירים הפוטנציאליים אכן יוכלו לראות את עצמם בתוך הגן הזה. לשם כך כדאי להשקיע בריהוט איכותי שיציג את הגן כמקום מזמין, נעים ושווה. יכול להיות שפריט זה יהפוך לדבר שיכריע את הכף לטובת הנכס שלכם.