אילו כלי עבודה לגינה הם המומלצים ביותר?

בין אם אתם מחפשים כלי עבודה לגינה הפרטית שלכם, ובין אם אתם בעלי מקצוע שמעוניינים להתחיל לעסוק בתחום עיצוב הגינות, ישנם כמה כלי עבודה חשובים מאוד שעליכם לעבוד איתם בכדי שתוכלו לעצב ולתחזק את הגינה בצורה הטובה ביותר. כמובן, עולם כלי העבודה לגינה הוא עולם רחב מאוד, ובו ניתן למצוא מגוון עצום של כלים שונים, אך כאן נכתוב על הכלים הבסיסיים אשר בלעדיהם לא ניתן לתחזק את הגינה בצורה הטובה ביותר ואלו הכלים שמוכחים להיות ברשותכם.

כלי עבודה בסיסיים

אלו הם כלי עבודה בסיסיים אשר חשוב שיהיו ברשותכם לכל עבודת גינון, תוכלו לבצע בעזרתם מגוון רחב של עבודות שונות ולכן כדאי להשקיע בכלים איכותיים ומקצועיים:

·  מזמרה – מדובר בכלי שימושי מאוד אשר בעזרתו ניתן לבצע מגוון רחב של עבודות גינון. אם אתם רק בתחילת בדרך, או מחפשים כלי פשוט לגינה הביתית, אתם יכולים להסתפק במזמרה ידנית. במידה ואתם מבצעים עבודות גדולות יותר, כדאי לכם להשקיע במזמרה חשמלית שהעבודה איתה מהירה יותר. בכל מקרה, מומלץ לבחור מזמרה המאפשרת החלפה של הלהבים במקרה של שחיקה, מה שימנע מכם את הצורך לקנות חדשה בכל פעם מחדש. בנוסף, שימו לב כי ישנן מזמרות בגדולים שונים ולכן חשוב לבחור בגודל התואם את כף היד שלכם ואת המאמץ אותו אתם מסוגלים להפעיל בעת השימוש בה.

·  מכוש – בעזרת מכוש ניתן לבצע עבודות כמו עדירה של האדמה, שתילה של צמחים וכדומה. לשימוש ביתי תוכלו להספק במכוש קטן בעל ידית באורך של 50-70 ס”מ, אין צורך בגדול יותר.

·  מוט טלסקופי – זהו כלי עבודה שימושי מאוד, אשר כיום רבים משתמשים בו בשל היכולת לבצע איתו מגוון רחב של עבודות. זהו למעשה מוט מיוחד אליו ניתן לחבר מגוון רחב של כלים כמו מזמרה, מסור ועוד וכך להגיע גם למקומות גבוהים יחסית ללא מאמץ או טיפוס מסוכן על סולמות.

·  מגרפה – עוד כלי שימושי מאוד לכל גינה. כדאי להשקיע בכלי איכותי וחזק אשר תוכלו להשתמש בו בקלות גם במקרים של עלים רבים, זרדים ופסולת שמצטברת בגינה בעונות הסתיו והחורף.

·  מיכל ריסוס – מיכל אליו תוכלו להכניס מגוון רחב של חומרים לביצוע ריסוס בגינה כמו חומרי הדברה וכדומה. חשוב מאוד לשטוף היטב את המיכל לאחר כל ריסוס בכדי למנוע נזק שיגרם כתוצאה מכך שחומרים כימיים חזקים ישבו בתוך מיכל הפלסטיק למשך זמן רב. לעבודות קטנות או ביתיות מספיק מיכל בנפח 5 ליטרים.

 

·         מריצה – כלי שינוע חשוב אשר יאפשר לכם לבצע את עבודות הגינון השונות בצורה הרבה יותר פשוטה וקלה. באופן כללי זהו כלי עבודה חשוב מאוד שכדאי ומומלץ להחזיק בכל בית, בייחוד בדירות קרקע עם גינה בהן מבוצעות עבודות גינון ושיפוצים לרוב.