איך תכינו את הגינה שלכם לחורף?

יש לכם בית עם גינה? גם אתם מרגישים כיצד הימים מתקצרים והלילות מתארכים? כדאי לכם לנקוט כמה צעדים חשובים להכנת הגינה שלכם לקראת החורף. מי שיפעל נכון וישמור על הגינה מטופחת ומוגנת – ייהנה מאיכות חיים גבוה יותר.

סגירת חורף

עונת החורף בישראל אומנם איננה מרובת משקעים כמו באירופה, אבל גם כאן לא חסרים ימים גשומים ולילות קרים, במיוחד השטפונות שפקדו את ארצנו לאחרונה. משום כך, אנו ממליצים להתחיל את הכנת הגינה לחורף באמצעות יצירת מתחם מוגן מרוח ומגשם. מתחם כזה מכונה על ידי אנשי המקצוע בשם "סגירת חורף". את הסגירה הזאת ניתן לבצע בגינה באמצעות שילוב עם סוכך והתקנת קירוי ייעודי וכן באמצעות פעולות מתאימות הנעשות בכל סוגי הפרגולות הפתוחות.

חשוב לשים לב שדווקא בשל האפשרויות השונות לביצוע סגירות חורף, יש להקפיד על סגירת חורף איכותית לגינה. סגירה איכותית תהיה עמידה יותר מפני רוחות וגשמים והיא תוכל להחזיק מעמד לאורך זמן ולספק הרבה מאוד חורפים נעימים ויבשים גם למי שרוצה ליהנות בגינה.

עושים סדר בגינה

צעד חשוב נוסף להכנת הגינה לקראת עונת החורף היא לערוך סדר כללי בכל רחבי הגינה. בקרב לא מעט אנשים הופכת הגינה במהלך הקיץ למקום מרכזי לאירוח ולמנוחה. בגינות רבות ניתן למצוא כיסאות שיזוף, כלי עבודה וגינון, צעצועים ומשחקים מפוזרים, מחצלת, ציוד קמפינג ועוד.

במידה וקיים מחסן גינה, כדאי מאוד לבצע סדר ולהכניס כלי עבודה וגינון, ציוד גריל או דיג, אופנים ופריטים נוספים לתוך המחסן. ניתן כמובן לסדר את הדברים ולארגן אותם בתוך הבית למי שאין ברשותו מחסן מתאים. פתרון חלופי למחסן הוא רכישה של יריעות הגנה מפני מים. זה יכול להתאים למשל כאשר בגינה ישנם פריטים כגון ריהוט גינה, שולחנות וכדומה.

שימון חלקי עץ

גינות שכוללות פריטים שעשויים מעץ מעובד – פרגולות, משחקי ילדים כמו נדנדה, דק וכיוצא באלה מצריכות טיפול של הגנה מפני מים ולחות. מוצרי עץ יאריכו חיים וישמרו על איכות גבוהה כאשר מענקים להם טיפול מתאים של מריחת שמן מיוחד. כל זאת, עדיף לבצע לאחר ניקוי העץ וצביעה מחדש אם הצבע ישן ומתקלף. 

גיזום ענפים

 

לפני שמתחילות רוחות עזות וסערות, זהו גם הזמן הנכון לבצע גיזום ענפים בכל גינה שיש בה עץ אחד לפחות. גם גינות שעוטפת אותן גדר חיה מצריכות טיפול דומה וזאת כדי למנוע תלישה של ענפים ופיזור מיותר על עלים הנישאים ברוח. זה טוב לשמירה על הניקיון וגם – מטעמי בטיחות.