איך מסבירים את הפופולריות של ספסלים מעץ?

אם תלכו לחצר פרטית של חברים, למלתחות בבריכות שחיה, לפינות זולה בגני אירועים, ובעצם כמעט בכל מקום – אתם תוכלו למצוא ספסל עץ . נראה כי ספסלי העץ נמצאים פשוט בכל פינה – משתמשים בהם במגזר הפרטי והעסקי כאחד, וכנראה שיש בהם משהו שהוא מעבר לישיבה. אחרי הכל, אנו קושרים לרוב את ספסלי העץ עם אסתטיקה מסוימת, ואין זה מקרי שגם רשויות מקומיות רבות בוחרות להציב ספסלים ברחובות שלהן. יש בספסלי העץ משהו אחר – שפשוט נותן תחושה מיוחדת.

 

על איזו תחושה מדובר?

●       ישיבה בצורות שונות – למעשה, כשאנו מדברים על ספסלים מעץ כדאי לזכור שצורת הישיבה עליהם איננה אחידה, ומאד תלויה בדגם שאתם תבחרו. שינם הספסלים שמוצבים ברחובות שמאפשרים ישיבה ישרה, בעיקר למנוחה קצרה, טיולים בעיר, וכיו”ב. ספסלים אחרים נקראים ספסלי זולה והם נמוכים במיוחד, כוללים כריות, ומיועדים למצב שבו קבוצה אנשים רוצה לשבת ביחד באווירה נינוחה מאד – ולכן הם נמצאים למשל בחצרות פרטיות או בגני אירועים. ספסלים אחרים נקראים ספסלי פיקניק או ספסלי קק”ל, והם כוללים גם שולחן מובנה מעץ שמחובר לספסלים, והם כמובן נוחים מאד לאכילה. בקיצור – הספסלים פשוט מתאימים את עצמכם לצרכים שלכם!

●       ספסלים אשר מחזיקים זמן רב – עוד יתרון חשוב של ספסלים מעץ הוא בכך שהם מחזיקים לזמן ארוך במיוחד. כולנו יודעים שכשרוכשים ריהוט, אנחנו רוצים שהוא ישרת אותנו עוד שנים קדימה. אין למשל טעם ברכישה של כסא אשר בעוד שלוש שנים נצטרך לזרוק לפח. לכן ספסלי העץ קנו לעצמם שם אמין במיוחד. מאחר שלרוב מכינים אותם מעצים איכותיים וברמת גימור טובה מאד – הרי שהם יכולים לשרת אתכם לתקופה ארוכה למדי. אמנם הספסלים אכן דורשים גם תחזוקה מסוימת (למשל חידוש הציפוי, הסרת שאריות של צבע ישן, ועוד), אך מדובר עדיין על עסקה משתלמת לכל דבר ועניין.

 

אז מה עוד כדאי לדעת על הספסלים?

 

לסיום רק נזכיר שאם אתם רוצים לרכשו ספסלים מעץ, כדאי לזכור שבנוסף לכל מה שציינו – אתם צריכים גם לחשוב על העיצוב הסופי של הספסל, על הצבעים שלו וגם על המידות שלו, כך שהוא ישרת אתכם היטב.