איך לשפץ את הדירה מבלי להיכנס להוצאות מיותרות?

שיפוץ הדירה הוא תהליך ארוך ואולי מעט מתיש, אך בסוף התהליך כולנו יודעים שהתוצאה משתלמת – ובכך אין כל ספק. מדוע משתלמת? פשוט – השיפוץ מקנה לדירה מראה חדש, מרענן ואסתטי יותר וכמובן, אם חושבים לטווח הארוך, השיפוץ יעלה את ערך הדירה באופן משמעותי וכאשר נרצה למכור את הדירה – היא תהיה שווה הרבה יותר. כך נוכל ליהנות מדירה משופצת וגם לקבל תשואה נוספת על ההשקעה.

ראשית, חשוב להדגיש – השיפוץ הינו תהליך. ולכן, מומלץ מאוד במהלך השיפוץ להיות מחושבים ומבוקרים ולקבוע תקציב מקסימלי שיאפשר שיפוץ ללא הוצאות גדולות, “מפתיעות” ומיותרות וכך נתנהל בצורה חכמה וחסכונית. לפני שתצאו למסע, לפניכם מספר נקודות חשובות אשר מחייבות תשומת לב מצדכם על מנת להשיג שיפוץ יעיל וחסכוני.

שיפוץ יעיל ללא עלויות מיותרות:

לפני תחילת השיפוץ, עלינו לתכנן מראש אילו שיפוצים יש לעשות בדירה ומה התקציב המוקדש לכל אזור. רצוי לתכנן כל חלק מהבית בצורה מסודרת, באופן שיאפשר להכליל את כל האזורים בתוך התקציב מבלי ששכחנו דבר, אחרת נמצא את עצמנו באמצע השיפוץ מוסיפים עוד ועוד עלויות שיפוץ שלא תוכננו ובכך חורגים מהתקציב ומגדילים את ההשקעה.

כיצד ניתן להתחיל תכנון זה מבלי לפספס דבר? במידה ואנו משפצים את כל הבית יש לעבור בכל מקום בנפרד ולציין את השינויים אשר ברצוננו לבצע תוך בירור העלויות וחישוב עלות של כל מקום בבית בנפרד, לחשב את עלות המוצרים לגינה שאתם רוצים לרכוש. לאחר שחישבנו את עלות השיפוץ בכל מקום בדירה, ניתן לחשב את העלות הכוללת של תהליך שיפוץ כל הבית ולראות כמה סך הכל יעלה לנו השיפוץ – הקדישו זמן לבחירת קבלן שיפוצים מוסמך שאתם מכירים או שראיתם עבודות שונות שלו, קיבלתם עליו המלצה והתרשמתם לטובה.

חיפוי אבן – מהו וכיצד יסייע לנו בתהליך השיפוץ?

כיום, כשבוחנים עיצוב מודרני, ניתן לראות בבתים רבים קיר אחד לפחות המכוסה בחיפוי אבנים ייחודיות. אבני החיפוי מיועדות לציפוי הקירות, הן לציפוי קיר פנימי בתוך הבית והן ציפוי חיצוני לקירות המבנה, לגינה או למרפסת, כך נבצע שדרוג של מראה הקירות בבית באופן מיוחד ומתוחכם. ניתן לתכנן חיפוי קירות באבן בכל שלבי השיפוץ, גם אם לא היה בתכנון המקורי, מאחר וניתן להציב אותן על גבי כל קיר בבית. החיפוי מקנה לקיר מראה מיוחד ולבית אווירה אחרת באמצעות אלמנט בעל מראה דומיננטי בבית, אשר מעניק תחושה של חום ורוגע.

כיום, ניתן למצוא חיפוי אבן מכל הסוגים בגדלים, צבעים ומרקמים שונים אשר מקנים לכל בית מראה ייחודי – עתיק, כפרי, קלאסי או מודרני. חיפוי בעל מראה עתיק, לדוגמא, מורכב בדרך כלל מאבנים מחוספסות בעלות מראה מיושן אך אסתטי – חיפוי מסוג זה מתאים יותר לקיר חיצוני בגינה או במרפסת. אך כל אחד יכול לבחור את אבני החיפוי לפי אופיו ורוחו של הבית ובכך להעניק לו מראה יוצא דופן ומרענן במיוחד.

 

אז בחרו את חיפוי האבן הנכון עבורכם, ושדרגו את הבית בהשקעה נמוכה – ונבונה!