איך לשמור על ריהוט הגן שלכם לאורך זמן?

לאחר שרכשתם ריהוט גן יוקרתי ואיכותי למרפסת, לגינה או לחצר הבית, עליכם לזכור כי פריטי הריהוט חשופים לפגעי מזג האוויר והם עלולים להתבלות במהירות אם לא תשמרו עליהם כיאות. בעבר היה ניתן לרכוש ריהוט גן פשוט יחסית, מפלסטיק בגוון בהיר. כיום יש מגוון אפשרויות ושלל פריטים מעוצבים, המאפשרים לשדרג את פינת הישיבה במרפסת או בגינה ולהפוך אותה ליוקרתית יותר.

מזג האוויר הנוח בארץ מאפשר לכם לנצל את הגינה לאורך רוב ימות השנה. עם זאת, כדי לשמור על ריהוט הגן היוקרתי כדאי לרכוש כיסויים מבד או מפלסטיק ולכסות את הפריטים השונים מפני גשם, לחות וקרני השמש. בנוסף, מומלץ להתקין פתרונות הצללה כמו סוכך זרוע, פרגולה מעוצבת וסוככים נוספים שתפקידם להגן על ריהוט הגן שלכם וגם לאפשר לכם לשבת במהלך היום, מבלי לסבול מהשמש הקופחת מעל, או לשבת גם ביום סגרירי כאשר יורד גשם.

בחירה נכונה של ריהוט הגן

הדרך היעילה להבטיח כי ריהוט הגן שלכם יחזיק מעמד לאורך זמן רב, היא בחירה נכונה של הפריטים. כיום, ניתן לרכוש שלל מערכות ישיבה לגינה ומגוון רהיטים מאיכות גבוהה המיוצרים מחומרי גלם עמידים במיוחד שאינם מתכלים במהירות. מומלץ לרכוש ריהוט גן שקל לתחזק. אם רכשתם פינת ישיבה עם ריפוד מבד, כדאי לכסות אותה באמצעות בדים לריהוט גן, המונעים בלאי מואץ הנגרם מלחות גבוהה ומקרינת השמש. את ידיות העץ, שולחנות ושאר הפריטים מעץ, ניתן לצבוע בלכה ולמרוח סילר כדי לשמור על ריהוט הגן לאורך זמן. ניתן לרכוש מראש ריהוט גן מאלומיניום וממתכות מגולוונות, המבטיחות עמידות גבוהה ומונעות קורוזיה והתפתחות חלודה.

בדים עמידים ואיכותיים

חשוב לבחור בדים לריהוט גן המתאימים לאקלים הישראלי. עליכם לזכור כי האקלים הים תיכוני מאופיין בלחות גבוהה ורהיטי הגן חשופים לרוח חזקה, לשמש ישירה, לגשם ולאבק. כדי לשמור על ריהוט הגן לאורך זמן יש לבחור בפריטים העמידים לתנאי חוץ ומומלץ לרכוש כיסויים מתאימים, כדי לכסות את הרהיטים היוקרתיים בלילה, בחורף ובתנאי אקלים קיצוניים.

מעבר לכך, עליכם להקפיד על הוראות היצרן כדי לשמור על הרהיטים, לנקות אותם אחת לכמה זמן בהתאם להנחיות ובעזרת חומרי ניקיון מתאימים, להסיר עלים יבשים ואבק ורצוי להגן עליהם מפני שמש ישירה.

 

לסיכום, ריהוט גן איכותי מחומרי גלם עמידים, ניקיון הפריטים וכיסוי מבד איכותי נגד לחות, מים ונזקי השמש – כל אלו ועוד, יבטיחו לכם שמירה על פריטי הריהוט לאורך זמן, כך שתוכלו ליהנות ממראה חדיש למשך תקופה ארוכה.