איך לקשט את מעקות הגינה

עד לפני לא מעט שנים התחום של מעקות גינה לא היווה חלק מענף עיצוב הבית והגינה ונגזר על אנשים רבים ליהנות מהגינה כשהיא תחומה בגדר או מעקה ללא שום אסתטיקה או התאמה עיצובית לטעם האישי שלהם. כיום אין הדבר כך וישנם דרכים רבות  לקשט או לשנות את המראה של המעקה על מנת שישתלב טוב יותר ובצורה אסתטית יותר עם המראה הכולל של הגינה ובעצם ייקח חלק בסגנון העיצובי המשקף את הטעם האישי של מי שגר בבית וחשוב לו ליהנות מהגינה ומהעיצוב שלה.

מה חדש בתחום של מעקות הגינה?

החידוש הגדול והמשמעותי ביותר הוא שכיום ניתן להשיג מגוון עצום של גדרות ומעקות ולא חייבים להסתפק במעקה העשוי ברזל או מתכת ללא שום נגיעה עיצובית או בחירה אישית. המעקות בשנים האחרונות עשויים ממגוון חומרי גלם – עץ או מתכת וניתן אפילו לשלב בין חומרים על מנת לעצב מעקה באופן אישי על פי הטעם האישי. כיום בלתי אפשרי לשוטט בין בתים פרטיים ולראות מעקה לגינה שיהיה זהה באופן מדויק למעקה גינה של בית אחר. כל אדם וכל לקוח יכול לבחור בדיוק את המעקה שהוא רוצה ומתאים לו.

קישוט המעקות בגינה

כשם שניתן מראש לבחור מעקה מעוצב ומיוחד, ניתן גם לקשט ולשדרג את המעקה הקיים מבלי להוציא על כך כסף רב או להחליף את המעקה באחד אחר. אפשר לפנות לכיוון של אמנות ולקשט את המעקה עם צבעים המתאימים לחומר שממנו עשוי המעקה. אפשר לרכוש אביזרי קישוט שונים כדי לייפות את המראה שלו ולהעניק לו מראה חדש וצבעוני יותר. במידה ובבית יש ילדים קטנים אפשר אפילו לגייס את שיתוף הפעולה שלהם ולבקש מהם לצייר או להכין קישוטים עבור המעקה.

כאשר מבינים כי מעקות גינה מהווים חלק בלתי נפרד מהמראה של הגינה עצמה אי אפשר להשאיר אותם עם העיצוב הקיים שלהם וממש צריך לשלב אותם עם המראה של הבית והגינה. ישנן דרכים רבות לעשות זאת מבלי עבודה קשה או השקעת משאבים.