איך לעצב גינה?

מי שיש לו בית עם חצר או גינה התברך. הגינה מביאה אלינו את הטבע ומספקת לנו פינה של שקט ושל רוגע, כמו גם ירוק ופריחה. גינה ביתית תורמת לרוגע ולשלווה ועם בחירת הסגנון הרצוי ושילוב נכון בו של התאורה ושל שאר האלמנטים, היא יכולה להפוך לפינת חמד של ממש שכיף יהיה לשהות בה ולארח בה חברים ובני משפחה. אין כזה דבר עיצוב נכון של גינה, עיצוב גינה הוא הגשמת חלום אצל רבים ולכל אחד יש את החלום שלו. אך בכל זאת, הנה קצת מידע על איך לתכנן את הגינה ואילו שיקולים צריך לקחת בחשבון.

השיקולים בתכנון הגינה

בדמיונכם אתם רואים את עצמכם על ערסל ישיבה תלוי עם עיתון והילדים משחקים סביבכם בכדור ובמתקנים השונים בגינה המעוצבת שלכם… אבל רגע, איך מגיעים למצב הזה? מאיפה מתחילים? מתחילים עם הגדרת החלום שלכם, מה אתם רוצים ואיך אתם רואים בדמיונכם את הגינה שלכם? לאחר שהגדרתם במדויק את מה שתמיד רציתם וגם כתבתם את זה, זה הזמן להיכנס לאינטרנט ולראות דוגמאות לגינות מעוצבות של אחרים ולדייק עוד יותר את החזון. אתם צריכים לחשוב על הפונקציות שהגינה אמורה למלא לכם, האם היא אמורה להיות רק אזור טבעי ופורח ברחבי הבית או מקום לאירוח? האם אתם מאלו שמארחים הרבה או מאלו שממעטים לארח? יש לכם ילדים קטנים או שהגוזלים כבר עזבו את הקן? בהתאם לכך, אילו אזורים אתם רוצים בגינה, פינת ישיבה לאירוח או פינה פסטורלית עם שולחן נמוך, ערסלים ופופים? מה מדבר אליכם יותר? האם אתם רוצים גינת נוי? מתכננים לגדל עשבי תיבול ואולי אפילו ירקות? איפה אתם רוצים שתהיה נקודת מים? האם אתם מתכננים פינת בישול בחצר ובהתאם אתם צריכים נקודות חשמל? יש אין ספור שיקולים בתכנון הגינה ואתם צריכים לפרוט אותם עוד לפני שאתם מגיעים לשלב העיצובי.

היתרונות של גינה מעוצבת

לגינה מעוצבת יש כמה יתרונות:

·         פינה של שקט – מקום לברוח אליו בסוף היום או במהלכו בעיקר אם הבית מוקם באזור עירוני.

·         קצת טבע – טבע עושה טוב לכולם, הוא מרגיע ומרענן והוא מאפשר לצבור כוחות חדשים ולהמשיך. גינה מעוצבת היא פנינת חן והיא כיף לעיניים.

·         אזור משחק לילדים – גינה מעוצבת ומטופחת עם אזור משחק לילדים תאפשר להם להוציא אנרגיות וליהנות ממה שרק הטבע יכול להציע

·         מקום לאירוח – אין כמו לארח ולהתגאות בגינה מעוצבת, אזור בבית שבדרך כלל יכול להכיל כמות מכובדת של אנשים וניתן אפילו לקיים בו במקרים רבים אירועים קטנים כמו ימי הולדת.

עם אילו פריטים אפשר לעצב את הגינה?

 

מעבר לתאורה מתאימה ולצמחייה רעננה יש פריטים רבים באמצעותם ניתן לעצב את הגינה. אלו יכולים להיות ערסלי ישיבה תלויים, ערסלים רגילים, שולחנות עץ, פינת גריל, פופים וכסאות נמוכים, דשא סינטטי ואחרים. הכול בהתאם לחזון, צרכים וכמובן לתקציב.