עיצוב גינות עם מזרקות

מזרקות מהוות מרכיב דקורטיבי המייפה גינה ומשדרג אותה. מזרקה גורמת לתחושה של זרימה. גינה שיש בה מזרקות משווה למקום חזות רעננה.

רבים מטפחים גינה לא רק לנוי ולהידור אלא כמתחם שבו הם יושבים ומארחים. טיפוח גינה בא לידי ביטוי בבחירת ריהוט גן יוקרתי מעץ מלא. כאשר מרבים לשבת ולארח בגינה יש חשיבות לאיכות הריהוט ולנוחותו. פינות ישיבה מעוצבות או "זרוקות" (עם שטיחים ופופים).

ניתן להעשיר גינה באמצעות ריהוט גן ופריטים רבים ובהם: ספסלים, אדניות, פינת זוּלה עם נדנדות, גזיבו (סככה מעוצבת שייעודה להצל על היושבים) אשר ניתן להשיג כקבוע או מתקפל, מיטת שיזוף, ערסל, גדר עשויה במבוק, אבני טוף וחלוקי נחל, פיסות דשא, צמחייה, מזרקות ועוד.

אחת הפינות החשובות ביותר בגינה עבור מי שמרבים לשבת ולארח בה היא פינת ישיבה. על מנת ליצור פינה נעימה, נינוחה, ניתן להזמין ולקבל פינות ישיבה מאלומיניום, עץ, ראטן ומחומרים קשיחים ועמידים בתנאי מזג אוויר קיצוני.

בעבר, רוב בעלי הבתים הסתפקו בהשכרת שירותיו של גנן אשר דאג לצמחייה של הגן ולתחזוקה התקופתית שלה, כיום יותר ויותר אנשים פונים אל אדריכלי נוף המומחים בתחום תכנון ועיצוב גינה, כאשר מזרקות לגינה, גשרים ואגמים מינוריים משמשים כמרכז העיצוב.

 קיימים סוגים שונים של מזרקות לגינה: פאנג שווי, מים בלבד, המשלבות פסלים מאבן, מפלי מים מקיר, מעמודים, מזכוכית, מבמבוק ועוד. בחירה מוקפדת ומושכלת של מזרקה מחייבת התאמה למכלול המרכיבים בגינה ולאווירה השוררת בה.

על מנת להתאים את סוג המזרקה, החומר ממנו היא עשויה, צורתה וגודלה, רצוי ומומלץ להתייעץ עם אדריכל נוף.

זרימה של שפע

על מנת להעצים ולמקסם את האפקט שמצופה מהמזרקה ראוי ורצוי למקם אותה במקום כך שתתאים לריהוט גן קיים ותיצור תחושה של הרמוניה ואיזון. על פי עקרונות הפאנג שווי (אשר מים מהווים בו סמל לתנועה, לזרימה, לשפע ולהצלחה) מיצובם ומיקומם של חפצים אמור ליצור תחושה של רווחה. יש להימנע מגודש ומצפיפות. ניתן להסתייע במעצבים הפועלים על פי עקרונות השיטה הסינית, אשר הדוגלים והמאמינים בה מייחסים חשיבות רבה ליצירת מרחב שיאפשר לכל השפע האנרגטי הקיים ביקום לזרום באין מפריע.

עיצוב גינת עם מזרקות משווה להן מראה מרגיע. די להביט במשך דקות אחדות על זרימתם השקטה של מי המזרקות כדי להישבות בקסם הזרימה, אשר כל הגינה שטופה בשלווה שהוא משרה.

על מנת להפיק מהמזרקה את האפקט המרשים ביותר חשוב לבחור מזרקה שתשתלב בגינה עם ריהוט גן יוקרתי באופן טבעי. אתם ודאי לא רוצים שהיא תעמוד בה ריקה, כאבן – תרתי משמע – שאין לה הופכין. על מנת להפוך את המזרקה לאלמנט דקורטיבי מרכזי בגינה חשוב לתחזק אותה כראוי ולוודא כי זרימת המים תהיה בה קבועה ושוטפת.

וכמו בכל דבר חשוב לשמור על חוש מידה: גינה, ודאי כזאת שאמורה לשמש פינת אירוח, אמורה לאפשר ישיבה ממושכת בנינוחות וברווחה.

מאמר אורח בחסות טורקיז האוס: http://www.turkizhouse.co.il/