איך לעצב את הגינה?

אם התברכתם בגן או בגינה, אולי תופתעו לדעת אבל זוהי רק ההתחלה. למעשה, כדי ליהנות מהגינה שלכם באופן מקסימאלי, מומלץ לצייד אותה במוצרים לגינה כמו דשא סינתטי, אדניות עם צמחים או עצים (לא לשכוח לרכוש גם דשנים), דקים, פרגולות ואפילו פופים. אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא כדי לקבל רעיונות וטיפים לעיצוב גינות. אמנם אצבעות ירוקות זה תמיד טוב, אבל הטיפים שלנו קלים במיוחד כי אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע ליהנות מהגינה שלו.

 

טיפ ראשון – דברו בפרחים

אמנם רובנו מכירים פרחים בתור הזרים שאנחנו מקבלים לימי הולדת ואירועים אחרים, אבל אם תשתלו בגינה שלכם פרחים עונתיים תיהנו מתצוגה צבעונית ומרהיבה כל השנה. ועוד לא דיברנו על הריח שיהפנט אתכם ושישכנע אתכם בדבר אחד – ללגום את הקפה הראשון של הבוקר דווקא בגינה. אנחנו בטוחים שאחרי כוס קפה אחת אתם תתמכרו לחוויה ותחזרו עליה כל בוקר מעכשיו, אז למה שלא תנסו?

לחסרי הזמן שביניכם אנחנו ממליצים על שיטה ייחודית – קבירת האדניות והעציצים של הפרחים בבורות שתחפרו בגינה וכסויים בשכבת חפוי כלשהי שתמנע עשבים, למשל חצץ, חלוקי נחל, שבבים של עצים וכו’. אנחנו חושבים שזה פתרון אידיאלי שמתאים גם לצורך עיצוב גינות גג, אבל אתם תיאלצו להיווכח בכך בעצמכם. בכל מקרה דבר אחד בטוח – אתם לא תיאלצו יותר לבזבז זמן על טיוב הקרקע ועל הפיכתה , כך שיישאר לכם שפע של זמן פנוי לעצמכם.

 

טיפ שני – חיסכו במים

אמנם כולנו רוצים לחסוך במים ולעזור לכנרת המתייבשת, אבל לא כולנו יודעים איך לעשות את זה ובהצלחה. אנחנו ממליצים להצטייד בפרחים חסכוניים במים (למשל סוקולנטים), בדשא סינתטי או במערכת השקייה ממוחשבת שתחסוך לכם את השאלה הנצחית – “מתי להשקות את הגינה?”

ובטח תשמחו לדעת שיש מגוון רב של פרחים שדורשים השקייה מינימלית, למשל קקטוסים, ורדים למיניהם ואפילו עשבי תיבול שונים כמו לבנדר, רוזמרין וטימין. אנחנו בכלל חושבים שככה אפשר לתפוס שתי ציפורים במכה אחת : גם לחסוך במים וגם להינות מאוכל ארומטי וטעים במיוחד.

 

טיפ שלישי – הגודל לא קובע

אנחנו יודעים שהשימוש שנעשה במשפט הזה מתייחס לרוב למשהו אחר לגמרי, אבל אנחנו חושבים שהוא מתאים גם לגינות מסיבה אחת – כיום יש שלל פתרונות שמאפשרים לכל אחד ליהנות מגינה פורחת גם כאשר שטחה מוגבל. למעשה, מה שיקבע את הצלחת הגינה הוא הרושם שהיא תיצור אצל המבקרים בה, כך שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים גם פה.

אנחנו לכן ממליצים להיות יצירתיים ולצאת מהקופסה תרתי משמע, למשל לעשות שימוש בצמחים מטפסים כאשר יש לכם רק קיר או גדר שמשמשים כגינה, להשתמש באביזרים שונים כעציצים (סלעים, גזעי עצים, כדים וכו’) ואפילו לרכוש צמחים (ערער למשל) שניתן לפסל אותם וליצור את הרושם הנדרש בקלות.