איך ליצור גינה מושלמת עם ריהוט גן?

בית עם גינה הוא חלום נפוץ מאוד, ובמיוחד בימינו, כשרוב החיים מתנהלים בין קירות בטון ובמרחבים אורבניים צפופים שלא משאירים מקום רב לטבע. אבל כמו רוב החלומות, כדאי לא להסתפק בהגשמתם אלא לוודא שהם מתממשים בצורה הטובה ביותר – וכשמדובר בבית עם גינה, כדאי מאוד לטפח את הגינה ובפרט להיעזר באופציות השונות של ריהוט גן.

איך לבחור ריהוט גן בחוכמה?

לפני שרוכשים ריהוט גן כדאי קודם כל להבין מהם השימושים העיקריים שצפויים בגינה. גינות שמיועדות בעיקר למשחקי ילדים כדאי “לרהט” בבית עץ (עם או בלי מגלשה) ובשולחן פיקניק קטן (כלומר כזה שמידותיו מותאמות לזאטוטים), ובנוסף לדאוג לפתרונות הצללה (למשל גזיבו צבעוני יעשה את העבודה). אם אתם מתכננים לארח חברים בגינה לעתים קרובות, וסגנון האירוח הוא יותר מכופתר, כדאי להוסיף לה דק (בין אם דק מעץ ובין אם דק סינטטי) ועליו למקם שולחן עץ מרשים ועמיד וכמובן כיסאות. גינות שמשמשות לרביצה נינוחה וממושכת של כל החבר’ה ייתרמו מאוד מערסלים, פופים ופינות זולה. מתכננים להשתזף בגינה? מיטת שיזוף היא עוד אופציה ובמיוחד אם מדובר בגינה שיש בה גם בריכה (ובמקרה כזה, אגב, כדאי למקם סביב הבריכה דק מעץ למניעת החלקה).

איך לשדרג את הגינה בזכות הריהוט?

כשבוחרים ריהוט גן כדאי לזכור שהוא אמור להיות לא רק פרקטי אלא גם לתרום לאסתטיקה של הגינה. בהתאם עץ הוא חומר גלם אידיאלי, ריפודים צבעוניים וססגוניים יתקבלו גם הם בברכה בכל גינה ועוד אופציה שמשדרגת את המרחב היא אדניות עץ גדולות ובתוכן צמחייה שמתאימה לעונה או צמחי תבלין שתוכלו להוסיף למשקאות שתגישו לאורחים.

איך לשמור על הרהיטים בגינה?

רהיטי גן חשופים מטבעם לשמש ולגשם, וכדאי להגן עליהם – כל רהיט בהתאם לחומר ממנו הוא עשוי, ועפ”י ההמלצות הספציפיות של היצרן. דק עץ למשל כדאי לחדש אחת לשנה, ובדרך כלל זוהי התדירות המומלצת לפעולות השונות הנדרשות כדי לשמר את יופיים של פריטי הריהוט השונים שבגינה שלכם.

 

בנוסף כדאי להגן על ריהוט הגן, ועל כל מי שמבלה בו, גם מפני ענפי עצים שהתארכו יתר על המידה או עצים שקצב הצמיחה שלהם הפך אותם לעמוסים מאוד, כך שהם עלולים גם לקרוס, ובמיוחד כשישנה רוח חזקה. הפתרון הוא באופן טבעי גיזום של העצים בגינה שלכם, אבל שימו לב – גם אם אתם אוהבים מאוד לבצע עבודות גינון שונות (לעדור, להשקות, לגזום את הדשא, לנכש עשבים וכו’), גיזום עצים הוא פעולה לאנשי מקצוע מנוסים בלבד. סיבה אחת היא שחוסר מיומנות עלול לסכן אתכם (גם אם אתם גוזמים “רק” את הענפים הנמוכים), וסיבה נוספת, חשובה לא פחות, היא שגיזום לא מקצועי עלול לפגוע בעץ ועל כן גם ביופייה של הגינה שלכם. חשוב להבין שלכל עץ אופי משלו ובהתאם הצמיחה שלו ייחודית, וגיזום עץ בלי להכיר אותו היטב עלול לפגוע במידה משמעותית ביכולת שלו להמשיך לצמוח. רק עבודה של מומחים בגיזום עצים תבטיח גינה מושלמת הן בהווה והן בעתיד, ומקסימום נחת בשבילכם.