בחירת ריהוט גן עבור חצר מבטון מוחלק

בטון מוחלק נחשב זה שנים לדבר הבא בתחום עיצוב הבית, אולם כעת הוא זולג גם אל החצר והגינה. הימים בהם ניתן היה לרצף את החצר בבטון רגיל או בדשא בלבד הסתיימו. כיום שילוב של ריהוט גן מעץ מלא יכול להתכתב עם מראה מרשים, אחיד ויוצא דופן של בטון מוחלק. הטרנדים האחרונים לא משאירים מקום לספק לגבי החשיבות של ריהוט גן, והקשר ההדוק בין ריהוט כזה לבין ריצוף. אך יחד עם זאת, יש הרבה לקוחות שעדיין לא יודעים, כיצד לבחור את ריהוט הגן המתאים עבור החצר שלהם.

בחירת ריהוט גן מתחילה בהגדרה של העדפות אישיות ומסגרת תקציב. מהבחינה הזו אין הבדל בין ריהוט גן המיועד עבור בית פרטי, עסקים או בתי מלון, מרפסות וגגות. הדבר החשוב מבחינת הלקוח הוא להבין מראש איזה סוג של ריהוט ייתן עבורו את המענה האידיאלי. עליו לשאול האם הוא זקוק למערכת ריהוט שלמה והומוגנית, פריטי ריהוט אקלקטיים, או אולי פינות ישיבה וכסאות אוכל. בהינתן הפרטים הללו יכול הלקוח להגיע לאולמות תצוגה או להתרשם מקטלוג פריטים באתרי אינטרנט.

יישום הבטון וניצול החלל בחצר

ההבדל העיקרי בין ריצוף בטון מוטבע למוחלק הוא באופן היישום. לא משתמשים בתבניות גומי על מנת ליישם את הבטון, אלא מורחים אותו ישירות על המשטח. לאחר שהבטון מתייבש מסמנים חריצים ומורחים סילר לצורך איטום. הריצוף משמש בעיקר לבתים פרטיים, דירות וכמובן חללי פנים. יתרה על כך, ריהוט גן מאפשר ניצול אידיאלי של יתרונות הבטון המוחלק:

א. עמידות בפני שחיקה

אין צורך לחשוש לפני שרוכשים ריהוט גן כבד. בעלי פרקט או דק עץ נמנעים מרכישת ריהוט גן מן הסוג הזה, בעיקר בשל שיקולי שריטות ולכלוך עבור הריצוף. לעומת זאת, עם בטון מתקבלת עמידות אופטימאלית מפני שחיקה גם בחצר חשופה. הבטון מורכב ממשטח אחד גדול, ואין צורך בהצמדה של חלקים.

ב. צביעה

אפשר לשלב בין המראה הקיים של ריהוט גן לבין הבטון. יש שיטות צריבה שונות, גימור מבריק וגימור מט המבטיחים הדגשה של הריהוט, והענקת מראה יוצא דופן עבור החצר של הבית.

ג. זמן עבודה

מי שכבר רכש ריהוט גן או מתכנן לעשות זאת בקרוב לקראת שיפוץ הבית, יכול להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום של בטון מוחלק, וליהנות מזמן עבודה מינימאלית. תוך מספר ימים עבודת הריצוף מוכנה, וניתן לפזר בחצר את הריהוט המועדף. הבטון אינו מצריך אף סוג של טיפול או תחזוקה, אחזקתו זולה, והוא חסכוני בטווח הקצר והארוך.

לסיכום, ריהוט גן הוא חלק בלתי נפרד מאיכות החיים, אך הוא דורש ריצוף מתאים. שילוב בין בטון מוחלק לריהוט גן מודרני מבטיח את שביעות רצון הלקוח, ואף ומדגיש את היתרונות הייחודיים של כל מוצר.