איך לבחור דשא סינטטי?

איך לבחור דשא סינטטי?


ישנם כמה היבטים שצריכים לשים לב אליהם כאשר רוצים לרכוש דשא סינטטי:

תחילה יש להשוות איכות לפני המחיר.

יש לזכור כי הגורם החשוב ביותר להתקנת דשא סינטטי הוא הקביעות שלו בגינתך לכן הבחירה של דשא איכותי היא החלטה חשובה.

בעת בחירה בין מוצרים איכותיים ומחירים שונים, ראשית לבחור את האיכות ואז ברגע שקבעת אמת מידה יש למקד את תשומת הלב שלך במחיר.

בניגוד לעבר, דגמי הדשא החדשים והאיכותיים דומים לדשא האורגני לא רק במראה, אלא גם בתחושה. הדגמים השונים נבדלים אלו מאלו בסוגי הסיבים של הדשאים – אורכים שונים, מאפייני מגע, רכות וגמישות שונה, ועד גווני צבע שונים, ובייעוד של השטח – לנוי או לשימוש יום יומי רב וממושך. 

השימוש המיועד לדשא סינטטיי:

את סוג הדשא הסינטטי לגינה נבחר על פי השימוש שאנו מייעדים לו, לרוב נבחר דשא נמוך אשר מדמה מעין שטיח למקומות כגון: שולי בריכות רחצה, גני ילדים ואזורי משחק,

מקום בו נוכל לשבת בשלווה על נדנדות, וערסלים למיניהם.

דשא עמיד יותר בשחיקה נבחר לאזורים בהם יש סבירות גבוהה לתנועה רבה על הדשא כגון: מגרשי כדורגל, וגני אירועים, ואילו דשא נעים ורך למגע נבחר לאזורים המיועדים לישיבה ואירוח, גינה פרטית.

הדשא האולטימטיבי ביותר לגינות הוא דשא בגובה 2.5-3 ס"מ.

תנאי מזג האוויר שאליהם נחשף הדשא?

תנאי מזג אוויר לא משחקים תפקיד גדול בבחירה של דשא סינטטי, אבל זה לא נתון שניתן להתעלם ממנו. אם האזור מועד לנפילת מפולת מעצים או כל מקור אחר,

יש להביא בחשבון את התחזוקה של דשא זה. בחירת מוצר שזקוק לתחזוקה מועטת על מוצר שייתכן שיצטרך עוד שעות רבות של ניקוי יהיה זה שיעשה את ההבדל בטווח הארוך עבורך ועבור הפרויקט שלך.

מהו גודלו של האזור בו אתה מתכנן להתקין את הדשא הסינטטי?

גודלו של השטח הוא גם גורם שצריך להילקח בחשבון כאשר בוחרים דשא סינטטי. במיוחד אם כבר השקעתם בגינה שלכם הון תועפות בשילוב ריהוט גן ומוצרים לגינה בנוסף לעלויות הדשא עצמו ישנם גם עלויות תחזוקה, כמו גם את העלות למטר מרובע שיש לשקול.

זכור ששטח גדול יותר לא ישפיע על המחיר למטר המרובע שלך, אולם זה ישפיע על עלויות התחזוקה שלך.

מוצרי אחזקה נמוכים, מתאימים יותר לאזורים גדולים יותר ובמיוחד כאשר אין לך זמן או כסף כדי לשכור שירותי גינון כדי לשמור על הדשא שלך.

המסקנה היא שבכל קנייה של מוצרים לגינה יש לבדוק היטב את הייעוד והשימוש לפניי הקנייה.